Διάρκεια
32 εβδομάδες Σύνολο ωρών εργαστηρίου: 96 ώρες +
Περίοδος μαθημάτων
Οκτώβριος 2023 – Μαΐος 2024
Έναρξη: 3 Οκτωβρίου 2023
Λήξη : 21 Μαΐου 2024
Τρόπος διεξαγωγής
Δια ζώσης διδασκαλία Χώρος: LUZ VISUAL STUDIES
Περιγραφή
Με την καθοδήγηση της Ιωάννας Χατζηανδρέου και του Κωνσταντίνου Τσιλιακού, οι σπουδάστριες και σπουδαστές στο τμήμα της Διαφημιστικής Φωτογραφίας θα εμβαθύνουν στη σημασία του φωτός, μαθαίνοντας να το ρυθμίζουν και να το κατευθύνουν, είτε αυτό είναι τεχνητό είτε φυσικό.
Κύριος στόχος του επαγγελματικού αυτού κύκλου είναι να εξασκηθούμε σε τεχνικές, οι οποίες θα μας οδηγήσουν σε ένα άρτιο αποτέλεσμα, που θα ικανοποιεί τον πελάτη. Ιδιαίτερη έμφαση θα δοθεί στον τρόπο που επιλέγουμε τις φωτογραφίες, ανάλογα με το τι μας έχει ζητηθεί. Τα μαθήματα θα πραγματοποιούνται στο πλήρως εξοπλισμένο studio της Σχολής μας, αλλά και σε εξωτερικούς χώρους. Σκοπός μας είναι ο σπουδαστής με την ολοκλήρωση των μαθημάτων, να μπορεί να ανταποκριθεί στις ανάγκες μιας όλο και πιο ανταγωνιστικής και απαιτητικής αγοράς.
Τι περιέχουν τα μαθήματα:
- Εμβάθυνση στη σημασία του φωτός
- Εξάσκηση σε τεχνικές
- Ανταπόκριση στις ανάγκες του πελάτη και δημιουργία επαγγελματικού κλίματος
- Επιλογή των σωστών φωτογραφιών
- Concepts με διαφορετικές προσεγγίσεις
- Προετοιμασία για τις ανάγκες της αγοράς
- Φωτογράφηση σε studio και εξωτερικό χώρο
Με την ολοκλήρωση των μαθημάτων χορηγείται στους συμμετέχοντες πιστοποιητικό παρακολούθησης
Αναλυτικές Πληροφορίες
Πρόγραμμα
Ημέρα: Τρίτη Οι συναντήσεις των εξωτερικών φωτογραφήσεων γίνονται εκτός της μέρας μαθήματος Σάββατο ή Κυριακή.
Ώρες: 18:30 – 21:30
Διάρκεια
32 εβδομάδες
Σύνολο ωρών εργαστηρίου: +96 ώρες
Περίοδος μαθημάτων
Οκτώβριος 2023 – Μαΐος 2024
Έναρξη: 3 Οκτωβρίου 2023
Λήξη : 21 Μαΐου 2024
Τρόπος διεξαγωγής
Δια ζώσης διδασκαλία
Χώρος: LUZ VISUAL STUDIE
Κόστος Μαθημάτων
Το συνολικό κόστος συμμετοχής για το Commercial είναι 1070€ + ΦΠΑ Η εγγραφή κατοχυρώνεται με την καταβολή μέρους των διδάκτρων ύψους 300€ + ΦΠΑ. και το υπόλοιπο σε 7 μηνιαίες δόσεις των 110€ + ΦΠΑ. Τα δίδακτρα εξοφλούνται στο 1ο μάθημα του μήνα.
Προσφορά
*Παρέχεται 15% έκπτωση με την εξόφληση όλου του ποσού και 10% έκπτωση σε φοιτητές (σε περίπτωση κατοχής φοιτητικού πάσο, παρακαλείσθε να έρθετε σε επαφή με την γραμματεία για την εφαρμογή της έκπτωσης)
**Οι σπουδαστές λαμβάνουν έκπτωση 25% σε όλα τα workshop της σχολής μέχρι την λήξη των μαθημάτων τους.
.
***Οι εκπτώσεις δεν συνδυάζονται μεταξύ τους.